Vybíráte novou podlahu?

Stavíte nový dům nebo jste se rozhodli k rekonstrukci? Podlaha je domintou celého interiéru. Jejím špatným výběrem pokazíte jinak váš dokonalý interiér. Špatná estetická stránka však není tím jediným, co může nevhodná podlaha způsobit. Na trhu existuje několik druhů podlah,ovšem ne všechny se hodí do všech druhů místností. Než začnete vybírat dekor či barevné provedení, ujistěte se, že jste vybrali správný typ podlahy do každé místnosti. Hlavním nepřítelem většiny podlah je především vlhkost, proto buďte obezřetní především u výběru podlahy do koupelny a také kuchyně.

Laminátová podlaha vs parketová podlaha

Dřevo stále patří mezi nejvíce oblíbené a nejpoužívanější materiály a mnoh lidí stojí před rozhodnutím, zda dát přednost „staré dobré“ klasice v podobě parketové podlahy nebo podlehnout módním trendům a zvolit laminátovou podlahu.

První laminátové podlahy se s kvalitou parketových podlah nedaly srovnávat, ovšem to již dávno není skutečností. Laminát je dnes jako materiál velmi populární.  Laminátová podlaha za svou existenci prošla mnoha inovacemi a vylepšením a nyní směle konkuruje téměř všem typům podlah.

Ačkoliv má laminátová podlaha věrný dekor dřeva, někdy i jiných materiálů, vyrábí se lepením více vrstev. Hlavní předností laminátových podlah je jejich nízká cena, které se nedá konkurovat.

Vinylová podlaha

Pokud patříte mezi alergiky nebo astmatiky či jste náchylní k infekcím, je pro vás ideální vinylová podlaha, která si získává stále větší oblibu především u rodičů malých dětí. Vinylová podlaha se vyznačuje nejen velkým výběrem různých dekorů, stejně jako laminátové podlahy, ale navíc je také antistatická a antibakteriální. Silně odolává opotřebení, je nehořlavá a pružná.

Dřevěná podlaha

Dřevěná podlaha je nestárnoucí klasikou. Dřevo dodává interiéru to správné „teplo domova“ a útulnost, proto lze dřevo bez obav kombinovat i s jinými materiály.

Pokud se nemůžete rozhodnout, která podlaha je pro vytvoření vašeho domova nejvhodnější, mrkněte na web floor-experts.cz, kde si vyberete ze široké nabídky mnoha druhů podlah.