Zajistěte balíky pro své nejbližší, i když za nimi nemůžete

Někdy není možné, abychom své nejbližší navštívili osobně – anebo alespoň ne tak často, jak bychom chtěli. To ale neznamená, že jim nemůžeme něco darovat. Každá drobnost může pozvednout náladu vašich milovaných a pomoci jim překlenout období, po které se s vámi nemohou vidět. Období pandemie, kdy jsme nikam nemohli, je zatím za námi. Naučilo nás ale, že pečovat o své nejbližší je vždy potřeba.

Balík do vězení

Poslat balík do vězení není jen tak. Balíky musí splňovat určité požadavky. Nesmí obsahovat nebezpečné předměty nebo zboží, ze kterého by se dala udělat zbraň. Určitý typ balíku – například nárokový balík do vězení – má omezenou hmotnost. Balíky nelze posílat neomezeně (pokud se tedy nejedná o kilový balík, do kterého ale nelze dát potraviny, tabákové výrobky, hygienické potřeby apod.). Informujte se proto přímo se zaměstnanci věznice, jaké jsou podmínky pro posílání balíků.

Balík do nemocnice

Kdysi běžně fungovalo, že zaměstnanci nemocnice předávali pacientům pohlednice a přání. V současné době, kdy technologické vymoženosti vytlačili běžnou poštu, to už samozřejmostí není. Pokud byste chtěli do nemocnice poslat balík, budete se muset informovat přímo u zaměstnanců nemocnice, zda by byli ochotní jej předat. Jejich povinností to rozhodně není. Bude záviset také na konkrétní nemocnici a na tom, na jakém oddělení pacient leží.

Balík do seniorských domů

Poslat balík do seniorského domu není žádný problém. Na balík napište nejenom jméno ústavu, ve kterém je senior umístěn, ale také samotné jméno seniora – aby mohli zaměstnanci předat balík správné osobě. Přijímání pošty v seniorském domě není nic neobvyklého a existuje velká pravděpodobnost, že balík bude doručen v pořádku.

Balík do ústavu pro choromyslné

Trochu jiná situace může nastat, když budete posílat balík do ústavu pro choromyslné. Záviset bude na typu choroby, kterou pacient trpí. Je pravděpodobné, že obsah balíku bude před předáním pacientovi zkontrolován.