Zlepšete interní logistiku tím, že zrychlíte práci ve skladech

Výrobní podnik se skládá rovnou z několika pracovišť. K vůbec nejdůležitějším částem výrobních podniků patří především výroba, sklad a samozřejmě interní logistika. Zejména logistika je pro výrobní podnik velice důležitá, přece jen zajišťuje materiálové potřeby výrobků, také připravuje dodávky odběratelům. Jelikož se jedná o jedno z posledních míst, kam výrobek poputuje předtím, než bude vydán na pospat zákazníkovi, většina podniků chce interní logistiku zrychlit a tím tedy výrazně zlepšit.

Bohužel si řada majitelů výrobních podniků neuvědomuje jeden fakt, a sice že je velice důležité zrychlit práci ve skladech. Pokud bude práce ve skladech pokulhávat, nemůžeme se divit pomalému chodu podniku. Ne nadarmo se říká, že začít se musí vždycky u naprostých zárodků, což je v tomto případě opravdu sklad nebo přímo výrobní hala, kde je třeba transport výrobků, materiálu či skladových zásob pomocí speciálních palet nebo přepravních vozíků a klecí.

Zrychlit se musí především příprava materiálu pro výrobu

Pokud vyrábíte konkrétní produkty, musíte se snažit výrazně zrychlit přípravu materiálů ve skladových provozech, a to jak v těch interních, tak v těch externích. Ve většině skladech dochází k takzvanému vychystání, což je činnost, ke které dochází proto, že se často materiálová kvanta potřebná pro výrobu neshodují s kvanty, která se nakoupila a naskladnila. Poté se musí jednotlivé položky kompletovat a samozřejmě dochází k řadě dalších podobných úkonů.

Jestliže se však nezrychlí právě tyto úkony, které jsou pro výrobní podniky naprosto klíčové, nemůžeme se divit tomu, že interní logistika krapet stojí. Pomoct v tomto případě může nábor nových zaměstnanců nebo také koupě nového technologického vybavení, které zrychlí celkový chod výrobního podniku.

Zaveďte ve firmě hlasovou komunikaci

Mnohé firmy nedají dopustit na takzvanou hlasovou komunikaci, díky které se zaměstnanec prakticky nemusí odtrhnout od práce. Jelikož přijímá hlasové povely, nemusí nic jiného sledovat než jenom jeho vykonávanou práci. Navíc tímto způsobem může i odpovídat, tudíž se jedná o výrazné zrychlení práce ve skladech.